Etkinlikler

Etkinlikler

Takviye Edici Gıdalar Yönetmelik Taslağı Toplantısı (10 Ağustos 2023)

10 Ağustos 2023 tarihinde Holiday Inn Ankara’da, Takviye Edici Gıdalar Yönetmelik Taslağı Toplantısı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda İşletmeleri ve Kodeks Daire Başkanı Sayın Selim Kaplan ve Bakanlık temsilcileri, Türkiye İlaç Sanayi Derneği ve Derneğimiz Üyelerinin katılımıyla, 60 kişilik bir katılım ile gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Takviye Edici Gıdalar Yönetmelik Taslağı üzerinde çalışılmış ve üyelerimiz ile Bakanlık arasında görüş alış-verişinde bulunulmuştur.

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Ziyaretleri (17 Temmuz 2023)

SURDER ve diğer sivil toplum kuruşları olan TİSD, İEİS, AİFD Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Sekreterleri ile birlikte İlaç fiyatlarının belirlenmesinde esas alınan dönemsel avro değerinin acil olarak ve makbul bir düzeyde güncellenmesi hakkında görüşmek ve taleplerimizi iletmek üzere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sayın Dr. Asım Hocaoğlu’na, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Sayın Celalettin Sıvacı’ya ve Bakan Yardımcısı Sayın İsmail İlhan Hatipoğlu’na daha sonra da Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya ziyarette bulunulmuştur.

Şevket DAĞ’ın, “Zaman ve Mekânın Büyüsünde Bir Ressam” adlı Resim Sergisi (4 Mayıs 2023)

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Abdulhaluk SANCAK ve HUMANİS Sağlık Anonim Şirketi CEO’su Sayın Yunus SANCAK’ın davetiyle Türkiye’de ilk kez sergilenen Şevket DAĞ’ın, “Zaman ve Mekânın Büyüsünde Bir Ressam” adlı resim sergisinin açılışına Derneğimiz Başkanı Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Altuğ OĞUZ ve SURDER Ankara Temsilcimiz Sayın Hüseyin Bahadır KURAN katılım sağlamışlardır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Validebağ Araştırma Parkı Açılış Töreni (3 Mayıs 2023)

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin uluslararası standartlarda hazırlamış oldukları, araştırmacılara ve öğretim üyelerine hizmet veren Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Validebağ Araştırma Parkı’nın açılış töreni davetine Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayız Ecz. M. Kazım DİNÇ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın A. Altuğ OĞUZ katılım sağlamıştır.

19. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması ve Eczacılık Zirvesi

28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara’da, Ankara Eczacı Odası’nın davet etmiş olduğu 19. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması ve Eczacılık Zirvesi’ne SURDER’i temsilen Dernek Başkanımız Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ ve Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Sekreteri Sayın Gürsel BAYAT katılım sağlamıştır. Başkanımız Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ açılış konuşmalarında ve Sayın Gürsel BAYAT Her Yönüyle Eczacılığa Bakış panelinde konuşmacı olarak yer almıştır.

SURDER Geleneksel İftar Yemeği (13 Nisan 2023)

Derneğimizin her yıl düzenlemiş olduğu SURDER Geleneksel İftar Yemeği’nin bu sene onbirincisi, Gen İlaç sponsorluğunda Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, SGK Yetkilileri, Devlet Malzeme Ofisi Yetkilileri, sektörümüz Sivil Toplum Kuruluşları Yetkilileri ve Üyelerimizin Temsilcileri ile Holiday Inn Ankara’da gerçekleşmiştir. SURDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Sayın Gürsel BAYAT ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ kısa bir konuşma yaparak misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunmuşlardır.

SURDER – Sağlık Bakanlığı Toplantısı (16 Aralık 2022)

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin KOCA başkanlığında, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nda (TÜSEB) düzenlenen toplantıya, SURDER’i temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın A. Altuğ OĞUZ, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreterimiz Sayın Gürsel BAYAT, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Abdulhaluk SANCAK, Sayın Selim TAŞO, Sayın Şirin DEHA ve Sayın Zeynep ATABAY TAŞKENT katılım sağlamışlardır. Bakan KOCA, Toplantıda İlaç bulunamaması sorununun çözümü için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktarımı sağlamıştır.

Alliance Healthcare Türkiye Fırsat Günleri Etkinliği (20-27 Kasım 2022)

20-27 Kasım 2022 tarihlerinde Alliance Healthcare Türkiye tarafından Concorde Hotel Kıbrıs’ta düzenlenen Fırsat Günleri etkinliğine, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ katılım sağlamıştır. Etkinlikte sunum yapan Dernek Başkanımız; Eczanelerin kademe karlılığı, artan maliyetler ve alınması gereken önlemler, İlaç Dışı Sağlık Ürünleri, (E ticarette satılması, Market pazarına kayması, İlaç dışı sağlık ürünlerinin eczane pazarında kalması zorunluluğu, Gıda Takviyeleri), Depo - Eczane - Firma üçlüsünün bir bütün olduğu, bu halkada oluşacak sorunları vurguladığı ve Eczacılarımıza tavsiyeler verdiği bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Kozmetik Zirvesi (14-15 Kasım 2022)

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Sayın M. Hakan FIRAT ve Derneğimiz Başkanı Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ'in açılış konuşmaları ile başlayan Kozmetik Zirvesi; TİTCK Daire Başkanları ve Yetkilileri, Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı ve Yetkilileri, T.C. Sanayi Bakanlığı Yetkilileri, T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yetkilileri, Akademisyenler, Reklam Özdenetim Kurulu Yetkilileri, Yurtiçi ve Yurtdışından Konuşmacıların sunumlarıyla devam etmiş 2. gün masa çalışmaları ve soru-cevap ile sonlanmıştır. Kozmetik sektörü adına çok verimli konuların konuşulduğu zirve, tüm katılımcılar tarafından büyük ilgi görmüştür.

14-15 Kasım 2022 Pazartesi – Salı günü, Elite World Asia Hotel’de “Kozmetik Zirvesi” 

14-15 Kasım 2022 Pazartesi – Salı günü, Elite World Asia Hotel’de “Kozmetik Zirvesi” SURDER (Sağlık Ürünleri Derneği) tarafından düzenlenecektir. Toplantımız; T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yetkilileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkilileri, Ticaret Bakanlığı Yetkilileri, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yetkilileri, Önemli Sektör Temsilcileri, Global ve Lokal Konuşmacılar, değerli üyelerimizin ve sizlerin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Programımız iki gün sürecek olup 1. gün açılış konuşmaları ve programda belirtilen konu sunumları yapılacak olup 2. gün yuvarlak masa çalışmaları ile sunumu yapılan konular hakkında değerlendirmeler ile devam edecektir. Kişi Başı Toplantı Katılım Ücreti: 3.500 TL’dir. Yapılan ödemelerde açıklama olarak firma ve katılımcı adı-soyadı belirtilmedir. (Firma / Adı-Soyadı / Kişi Sayısı)
SAĞLIK ÜRÜNLERİ DERNEĞİ
BANKA :  GARANTİ BANKASI
ŞUBE : ÇEMENZAR / ŞUBE KODU : 467
HESAP NO :  6297158
IBAN : TR55 0006 2000 4670 0006 2971 58
  Kayıt ve Bilgi: Fadime MUSLU ile iletişime geçebilirsiniz. info@surder.org.tr veya 0216 693 00 90 Otel Adres: Aydınevler, İnönü Caddesi No:22, 34854 Maltepe / İstanbul Web: https://www.eliteworldhotels.com.tr/elite-world-asia-otel.aspx

Surder Geleneksel İftar Yemeği

Derneğimizin her yıl yapmış olduğu SURDER Geleneksel İftar Yemeği’nin bu sene onuncusu, Pharmactive İlaç sponsorluğunda misafirlerimizin katılımı ile Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşmiştir. SURDER Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Sayın Gürsel BAYAT ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ecz. M. Kazım DİNÇ kısa bir konuşma yaparak misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunmuşlardır.